Dyrektor Poradni

TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

DYREKTOR PORADNI

TERAPEUTA I DIAGNOSTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, TERAPII RĘKI, TERAPII TAKTYLNEJ, DORADCA ZAWODOWY

Wioletta Łącka

Ukończyłam studia podyplomowe w WS EWS Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, uzyskując tytuł Terapeuty i Diagnosty Integracji Sensorycznej. Mam również ukończone studia pedagogiczne o kierunku „Pedagogika ogólna, studia „Organizacja i Zarządzenie Oświatą”, „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Doradztwa zawodowego, kierowania rozwojem i coachingu” obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych o kierunku „Pedagogika Specjalna”

Od wielu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dbam o to, aby moje zajęcia były ciekawe, a jednocześnie efektywne. Swoje kompetencje i zainteresowania stale poszerzam poprzez udział w szkoleniach i warsztatach specjalistycznych m.in.

• Terapia ręki I i II stopnia
  • Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej
  • Logorytmika – ruch słuch słowo
  • Arterapia – zmysłami w emocje / Drama, Muzykoterapia i Bajkoterapia, Plastykoterapia/
  • Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi problemami w nauce wg programu integracji odruchów dr Sally Goddard INPP-CHESTER (program szkolny)
  • Integracja bilateralna wg Shiela Dobie (program szkolny)
  • Szkolenie trenerskie I-go stopnia SMYKO- MULTISENSORYKA.
  • Dotyk w rozwoju i życiu dziecka
  • Stymulacja systemu taktylnego i jej wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka
  • Terapia dziecka z autyzmem
  • Autyzm i Zespół Aspergera – diagnoza i terapia
  • Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci z zaburzenia rozwoju
  • Wspieranie ucznia gimnazjum w wyborze edukacyjnym i zawodowym

• Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i jego rodziny
  • Zostań diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej

Praca z dziećmi daje mi wiele przyjemności i pozwala  się realizować jest moja pasją.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam na licznych praktykach oraz pracy w specjalistycznych ośrodkach.

W swojej terapii zawsze kieruje się dobrem dziecka, ściśle współpracując z rodzicami. Dzięki ciepłemu i cierpliwemu podejściu do Małych Pacjentów potrafię nawiązać niezbędny kontakt oraz zmotywować dziecko do współpracy.

Prowadząc zajęcia wykorzystuje i łączę elementy różnych metod i technik terapeutycznych oraz edukacyjnych w zależności od indywidualnych potrzeb małych pacjentów (m.in. Ruch Rozwijający wg W. Sherborne, Terapia Ręki, Arterapię, Muzykoterapię, Plastykoterapię itp.)

Prywatnie mama trójki dzieci : 11 Marcela i 3 letnich bliźniaków Mariki i Milana