Nawigacja

Godziny pracy sekretariatu

poniedziałek-piątek    9.00-17.00

sobota : 9.00-13.00

tel/fax.48 664-74-49

tel: 504-006-522

 

Zespół

ZESPÓŁ PORADNI

Nasza PORADNIA jest miejscem, w którym pracują ludzie z pasją.

Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów:

  • Psychologów
  • Pedagogów
  • Logopedów
  • Doradców zawodowych
  • Terapeutów integracji sensorycznej

 

DYREKTOR PORADNI

TERAPEUTA I DIAGNOSTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, PEDAGOG SPECJALNY, TERAPII RĘKI, TERAPII TAKTYLNEJ, DORADCA ZAWODOWY

Wioletta Łącka

Ukończyłam studia podyplomowe w WS EWS Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, uzyskując tytuł Terapeuty i Diagnosty Integracji Sensorycznej. Mam również ukończone studia pedagogiczne o kierunku „Pedagogika Ogólna, studia „Organizacja i Zarządzenie Oświatą”, „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Doradztwa zawodowego, kierowania rozwojem i coachingu” ukończyłam studia podyplomowe o kierunku „Pedagogika Specjalna”.

 

Od wielu lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym z młodzieżą, osobami dorosłymi,. Dbam o to, aby moje zajęcia były ciekawe, a jednocześnie efektywne. Swoje kompetencje i zainteresowania stale poszerzam poprzez udział w szkoleniach i warsztatach specjalistycznych m.in.

  • Terapia ręki I i II stopnia
  • Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej
  • Logorytmika – ruch słuch słowo
  • Arteterapia – zmysłami w emocje / Drama, Muzykoterapia i Bajkoterapia, Plastykoterapia/
  • Diagnostyka i terapia zaburzeń przetwarzania słuchowego metoda NEUROFLOW Aktywny Trening Słuchowy
  • Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi problemami w nauce wg programu integracji odruchów dr Sally Goddard INPP-CHESTER (program szkolny)
  • Integracja bilateralna wg Shiela Dobie (program szkolny)
  • Szkolenie trenerskie I-go stopnia SMYKO- MULTISENSORYKA.
  • Dotyk w rozwoju i życiu dziecka
  • Stymulacja systemu taktylnego i jej wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka
  • Terapia dziecka z autyzmem
  • Autyzm i Zespół Aspergera – diagnoza i terapia
  • Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci z zaburzenia rozwoju
  • Wspieranie ucznia gimnazjum w wyborze edukacyjnym i zawodowym

Konferencje

  • Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i jego rodziny
  • Zostań diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej

Praca z dziećmi daje mi wiele przyjemności i pozwala  się realizować jest moja pasją.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam na licznych praktykach oraz pracy w specjalistycznych ośrodkach.

W swojej terapii zawsze kieruje się dobrem dziecka, ściśle współpracując z rodzicami. Dzięki ciepłemu i cierpliwemu podejściu do Małych Pacjentów potrafię nawiązać niezbędny kontakt oraz zmotywować dziecko do współpracy.

 

Prowadząc zajęcia wykorzystuje i łączę elementy różnych metod i technik terapeutycznych oraz edukacyjnych w zależności od indywidualnych potrzeb małych pacjentów (m.in. Ruch Rozwijający wg W. Sherborne, Terapia Ręki, Arterapię, Muzykoterapię, Plastykoterapię itp.)

 

Prywatnie mama trójki dzieci : 11 Marcela i 3 letnich bliźniaków Mariki i Milana

 


 

PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOLOG SPORTU, TRENER MENTALNY

Beata Krajewska

Największą radość budzi we mnie Człowiek, który zmienia swoje życie, staje się wolny i szczęśliwy. Pełnię rolę trenera i opiekuna, prowadzę i wspieram w procesie wychodzenia z kryzysów, pogubienia, traum. Działania, do podjęcia których zachęcam, pomagają poskładać dotychczasowe puzzle i rozpocząć życie w oparciu o prawdziwe potrzeby, możliwości, cele. Pomagam młodzieży i dorosłym w odkrywaniu swojej tożsamości, budowaniu życia na solidnym fundamencie osobistych możliwości, wartości, pragnień. Uczę uwalniania zalegających emocji, ograniczających schematów, niszczących przekonań. Jestem zwolennikiem innowacyjnych rozwiązań, co popycha mnie do szukania wciąż nowych metod pomagania innym. Dotychczas w mojej pracy koncentrowałam się na poszukiwaniu i korzystaniu z programów rozwoju i pomocy opartych na badaniach dotyczących funkcjonowania ludzkiej psychiki. Skuteczne narzędzia wykorzystuję w moim życiu i pracy. Rozwój osobisty jest dla mnie ważny, dlatego biorę udział w warsztatach, szkoleniach i wykładach, dzięki czemu wciąż podnoszę swoje kompetencje.

Edukacja

2017 - 2017

  • Psychologia sportu w praktyce 2011 - 2017
  • Psycholog kliniczny (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie)

Szkolenia

2021 - 2021 - Wykorzystanie terapii ACT w pracy z dziećmi i młodzieżą

2019 - 2019 - Wsparcie rodziców w rozwoju dziecka

2016            - Psychoonkologia – choroba pacjenta i jego rodziny

2016 - 2016 - Psychologia traumy dzieci i młodzieży

2015 - 2015 - Interwencja kryzysowa

Hobby

Gdy nie pracuję, tańczę, chodzę z psem na długie spacery, ćwiczę jogę i medytuję. Oglądam filmy - najchętniej oparte na faktach, czytam książki - najczęściej popularnonaukowe.

Publikacje

Artykuł - https://zwierciadlo.pl/psychologia/525630,1,dzieci-slysza-mysli-rodzicow--przekonuje-psycholozka-i-trenerka-beata-krajewska.read?fbclid=IwAR1FzM2Zd31gPP4ymwpwIG9K1pqPUipqigHF6E-hWJSUk-pZb04rIn1ebxc

Wywiad - https://businesswomanlife.pl/warto-przekraczac-granice-komfortu-rozmowa-z-beata-krajewska/?fbclid=IwAR08rRX_9RItinWopEjfgHbIzBHoPnGK-gEkbxbgropA9M5quMfSeVIFhsI

 


LOGOPEDA

Aleksandra Zarzeczna

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Logopedia z audiologią na Uniwersytecie Marie Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz studia magisterskie na kierunku Logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest również nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz oligofrenopedagogiem (studia podyplomowe „Oligofrenopedagogika z terapią autyzmu).

Swoje doświadczenie zdobywała odbywając praktyki i hospitacje w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie, Instytucie Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie, - szkołach specjalnych i szkołach podstawowych z oddziałami integracyjnymi, - szpitalach na oddziale neurologicznym i oddziale terapii i rehabilitacji neurologicznej.

Uczestniczyła w konferencjach logopedycznych i warsztatach obejmujących tematykę zaburzeń mowy i słuchu u dzieci i dorosłych. W obrębie jej zainteresowań, które rozszerzyła w swojej pracy magisterskiej jest terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Pracuje z dziećmi z afazją motoryczną, jąkaniem, dyslalią, opóźnionym rozwojem mowy oraz z dziećmi z zaburzeniami mowy w autyzmie i zespole Aspergera.

Swoje zajęcia prowadzi w sposób kreatywny, dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego dziecka. Dba o dobre samopoczucie swoich podopiecznych podczas zajęciach, wspierając i motywując do dalszych działań.

Programując terapię kieruje się standardami postępowania logopedycznego, z uwzględnieniem całościowego spojrzenia na każde dziecko.

 


DORADCA ZAWODOWY


Absolwentka Studiów Podyplomowych Szkoła Główna Handlowa w Warszawie o kierunku Doradztwo Zawodowe, Kierowanie Rozwojem i Coaching.

Ukończyła Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarzadzanie Zasobami Ludzkimi.

Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą.

Stale podnosi poziom swoich umiejętności poprzez udział w konferencjach, kursach, szkoleniach czy warsztatach metodycznych.

Uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez MSCDN z zakresu "Pomoc w wyborze zawodu dla uczniów gimnazjum":

Udziela pomocy młodzieży i osobom dorosłym w wyborze zawodu, kierunku kształcenia czy dalszego szkolenia. Uwzględnia przy tym zarówno możliwości psychofizyczne, sytuację życiową jak i potrzeby rynku pracy i możliwości systemu edukacyjnego.

Prowadzi diagnozę zainteresowań i predyspozycji zawodowych a także poradnictwo zawodowe.
Zajmuje się orientacją i poradnictwem zawodowym dla uczniów niezdecydowanych, co do wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

Służy pomocą uczniom gimnazjum w trafnym wyborze zawodu i szkoły, a uczniom szkół ponadgimnazjalnych w planowaniu kariery zawodowej;

Wykorzystuje swoją wiedzę o zawodach, rynku pracy oraz technicznych środkach przekazywania informacji zawodowej.

Pomaga w napisaniu CV, listu motywacyjnego, Port-folio, a także przygotowuje do rozmowy kwalifikacyjnej przed podjęciem pracy.

 

 


 

 

Oferta

Kontakt

  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grójcu
    ul. Sybiraków 2/8 lok 8, 05-600 Grójec
  • 48 664-74-49; 504-006-522

Galeria zdjęć