MULTISENSORYKA

SMYKO-MULTISENSORYKA

Zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej.

Zajęcia prowadzone według autorskiego programu Aleksandry Charęzińskiej.

SMYKO-MULTISENSORYKA – są zajęciami o charakterze:

• Rozwojowym – wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną).
  • Profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych ? związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
  • Przesiewowym – obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
  • Edukacyjnym – rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Podczas zajęć SMYKOMULTISENSORYKA dzieci w naturalny  sposób doświadczają różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio  i całościowo stymuluje ich rozwój.

Zajęcia oprócz tego, że wspierają rozwój dziecka, są świetną zabawą dla maluchów.

Są to jedyne zajęcia sensoryczne w Polsce na których dowiesz się w jaki sposób prawidłowo bawić się z dzieckiem, żeby całościowo wspierać jego rozwój.
Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania,  ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego poznawania świata wielozmysłowo.

Udział w zajęciach  SMYKO-MULTISENSORYKA pozwoli Twojemu dziecku rozwijać się maksymalnie w ramach jego możliwości.

Zajęcia dla dzieci odbywać się będą w grupach w naszej Poradni.

Zapraszamy.