Wyposazenie poradnii

WYPOSAŻENIE

W celu prowadzenia efektywnej terapii poradnia została wyposażona w wiele ciekawych pomocy dydaktycznych takich jak: gry, puzzle, układanki, nawlekanki, klocki, zabawki edukacyjne i wiele innych, a także w specjalny sprzęt  i najnowsze programy multimedialne dzięki czemu prowadzona terapia będzie dla dziecka jeszcze atrakcyjniejsza.

Poradnia jest funkcjonalna, a zarazem przytulna i bezpieczna, przypominająca swoim wyglądem pokój dziecięcy. Samo wnętrze sprawia, dziecko w dobry nastrój i stymuluje jego zmysły, co jest szczególnie istotne w przypadku prowadzenia terapii logopedycznej, pedagogicznej czy psychologicznej. Terapia musi się bowiem dziecku kojarzyć głównie ze świetną zabawą i przyjemnością z niej płynącą, a nie z przykrym i żmudnym obowiązkiem – tylko wtedy będzie skuteczna.

Jakie są zalety zajęć?:

• są prowadzone w kameralnych  2-4 osobowych grupach co pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka lub indywidualnie
  •  są dostosowane do wieku i możliwości psychofizycznych dziecka;
  • są wspaniałą alternatywą dla dzieci, które z jakiegoś powodu nie uczęszczają do przedszkola oraz dla tych, które  właśnie są przygotowywane by do niego pójść;
  • pozwalają dziecku na spędzenie czasu z rówieśnikami i swobodne z nimi kontakty oraz na odnalezienie się w grupie rówieśniczej;
  • są prowadzone w atmosferze ciepła, życzliwości i wzajemnego szacunku tak, aby wzmacniać w dziecku poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie oraz poczucie własnej wartości;
  • Nie brakuje więc ćwiczeń oddechowych, fonacyjnych, artykulacyjnych, percepcyjnych, pamięciowych, kształcących słuch fonematyczny i poczucie rytmu, a także manualnych i ruchowych;
  • są prowadzone z wykorzystaniem elementów pedagogiki Montesorii oraz Metody Dobrego Startu tak, by uczyć dziecko samodzielności i zapewnić mu harmonijny rozwój nie tylko mowy ale też pozostałych powiązanych z mową funkcji;
  • są prowadzone w sposób atrakcyjny tak, by dziecko uczyło się przez zabawę, wszechstronnie się przy tym rozwijając;
  • stanowią przede wszystkim ŚWIETNĄ ZABAWĘ i pozwalają na efektywne spędzenie czasu.

Drogi Rodzicu, zapisując dziecko na zajęcia zyskujesz pewność, że Twoja Pociecha nie tylko świetnie się bawi, ale przede wszystkim wspaniale się rozwija, ucząc się nowych rzeczy w sposób naturalny i bezproblemowy. Wszystkie zaplanowane podczas zajęć czynności są po coś, a każda z nich ma za zadanie pozytywnie wpłynąć zarówno na mowę jak i pozostałe funkcje, dzięki którym może się ona prawidłowo rozwijać.

WAŻNE!

Podczas trwania zajęć dziecko otrzymuje wszystkie potrzebne materiały do ćwiczeń.